WARTORÓWNIEŻ przeczytać...
książki z serii przygodowo – fantastycznej zatytułowanej „Okiem tygrysa”. Są to opowieści dla dociekliwych i odważnych. Znajdziecie w nich niesamowite przygody, kryminalne zagadki, a także ciekawostki historyczne i geograficzne. Nie zwlekajcie! „Łowcy skarbów”, „Szkatułka Faraona” i „Tajemnica niemych wojowników” już na was czekają.
NOWOŚCI CZYTELNICZE DLA MŁODZIEŻY:
„Żądza krwi”, „Wykradziona” – to kolejne części sagi z cyklu „Kroniki rodu Drake’ów”autorstwa Alyxandry Harvey. Obie książki opowiadają o wampirach. Bohaterką „Wykradzionej” jest Eloise Hart, która przez siedemnaście lat nie miała pojęcia, że kraina Faery w ogóle nie istnieje. Wszystko zmienia się gdy dziewczyna zostaje porwana i uwięziona w Twierdzy Lorda Strahana. Wówczas staje się kartą…
„Żądza krwi” opowiada o Hunter Wild, najlepszej uczennicy ostatniej klasy Akademii Helios-Ra, która otrzymuje zaproszenie na tajną koronację Heleny Drake.
Polecamy także „Genezę” autorstwa Jessicy Khoury. Motywem przewodnim powieści jest doskonałość. Jej ucieleśnieniem jest nastoletnia Pia, która jest pierwszym człowiekiem obdarzonym nieśmiertelnością, istotą idealną zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Dziewczynie od urodzenia wpajano, że jest ideałem i w jej rękach leży przyszłość ludzkości. A jak było naprawdę? Odpowiedzi szukajcie w powieści.
Zachęcamy także do przeczytania kultowej serii nastolatek Europy Zachodniej, bo w końcu odjazdowe dziewczyny – odjazdowe książki! W serii „Jak odzyskać chłopaka”, „Miłość, gips i stokrotki”, „Czatowanie na chłopaka”, „Zemsta jest słodka”, „E-mail z buziakiem” i inne. Przygody zwariowanych nastolatek – o dziewczynach dla dziewczyn.
DLA MIŁOŚNIKÓW POLSKIEJ PRZYRODY:
Nie bójcie się! Nie zapomnieliśmy o Was!
Specjalnie dla Was mamy atlas „Polska, moja ojczyzna. Poznaj swój kraj!”. Znajdziecie w nim przydatne informacje, krótkie i jasno sformułowane teksty, wyjaśnienia trudnych wyrazów, wspaniałe ilustracje i przepiękne zdjęcia ciekawych miejsc, zwierząt i zabytków.
Jeśli natomiast chcecie znaleźć odpowiedź na pytania: co w trawie piszczy? Co mruczy w lesie? Co grzybiarz w swoim koszyku niesie? i wiele innych sięgnijcie po „Atlas przyrodniczy”.
Czytajcie, oglądajcie i poznawajcie, a przyrodą życie za pan brat!
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI
Opracowała uczennica klasy II b gimnazjum
Patrycja Machowicz
|