Strona naszej szkoły używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia
dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację
tego stanu rzeczy.


Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
  • image one
  • image three
AKTUALNOŚCI STOWARZYSZENIA KULTURALNO-OŚWIATOWEGO WSI ROPICA POLSKA

Letnia półkolonia 2023

W dniach 26 czerwiec – 07 lipiec 2023 roku zorganizowana została półkolonia „Wakacje bez nudy”, w której wzięło udział 30 dzieci polskich i ukraińskich. Półkolonia zlokalizowana była w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej, gdzie dzieci miały do dyspozycji salę gimnastyczną, świetlicę, sale komputerową, a na stołówce korzystały ze śniadań i obiadów. Codziennie uczestniczyły w ciekawych zajęciach sportowych, plastycznych oraz muzycznych oraz fotograficznych. Dodatkowo wzięły udział w zajęciach na basenie oraz seansie filmowym w kinie Kolory. Największą atrakcją były wycieczki zarówno piesze jak i autokarowe. W Muszynie dzieci zwiedziły Ogrody Sensoryczne, ZOO, natomiast w Muzeum Zabawek w Krynicy mogły zobaczyć jakimi zabawkami bawiły się ich babcie i mamy. Spróbowały również wód zdrojowych w pijalni i dowiedziały się o ich wartościach leczniczych. Uśmiechnięte buzie uczestników półkolonii świadczyły o tym, że spędzali czas ciekawie i nie było czasu na nudę.
Półkolonia została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska w ramach realizowanego projektu „ Integracja bez granic” finansowanego przez IKEA i realizowanego we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja w ramach programu „Bezgraniczni Przyjaciele”.

GALERIA FOTOGRAFICZNA

„Integracja bez granic”

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska realizuje od czerwca 2023 roku projekt „Integracja bez granic”, który powstały w celu wsparcia uchodźców z Ukrainy, którzy po spowodowanej wojną emigracji z kraju, znaleźli się w trudnej sytuacji. Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie integracji kulturowej polskim i ukraińskim dzieciom, młodzieży poprzez wspólne spędzanie czasu. W ramach projektu organizowane będą zajęcia edukacyjne, wycieczki oraz imprezy integracyjne.
Ważnym elementem będzie również pomoc psychologa, który prowadził będzie zajęcia warsztatowe jak i konsultacje indywidualne.
Projekt realizowany jest na terenie Ropicy Polskiej, finansowany jest przez IKEA i realizowany we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja w ramach programu „Bezgraniczni Przyjaciele”.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Dobiegły końca prace przy realizowanej przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska inwestycji prowadzonej w ramach operacji „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Ropicy Polskiej” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Operacja realizowana jest w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 158 118,49 zł, natomiast dotację PROW Stowarzyszenie otrzymało w kwocie 149 562,00 zł. Środki zostały przeznaczone na utworzenie placu zabaw przy szkole i przedszkolu w Ropicy Polskiej oraz stworzenie rekreacyjnego placu przy budynku Ośrodka Kultury gminy Gorlice w Ropicy Polskiej.

GALERIA FOTOGRAFICZNA