XX Biesiada Poetycka

Dziś odbyła się jubileuszowa XX Biesiada Poetycka pod hasłem „Oddajmy głos lokalnym poetom…”. W konkursie recytatorskim uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z gminy Gorlice, prezentując utwory twórców związanych z naszym regionem.

W kategorii klas III–IV I miejsce zdobył Jan Żegleń, II miejsce zajęła Magdalena Zimowska, a III miejsce przypadło Darii Migacz.

Wśród uczniów klas V–VI zwyciężyła Milena Myśliwy, II miejsce zajęła Julia Kudłaty, natomiast III miejsce zdobyła Nadia Augustyn.

W kategorii klas VII–VIII I miejsce wywalczyła Zuzanna Miarecka, II miejsce zajęła Zuzanna Stawiarz, a III miejsce zdobyła Alicja Urban. Jury przyznało również wyróżnienia.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: Halina Osińska – polonistka i członkini Grupy Poetyckiej „Błysk”, Beata Krok – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach oraz Dominika Jodłowska-Kubala – instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Serdecznie gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za piękne prezentacje i zaangażowanie w promowanie twórczości lokalnych poetów. Takie wydarzenia są doskonałą okazją do rozwijania talentów recytatorskich oraz poznawania bogactwa kultury naszego regionu.

GALERIA FOTOGRAFICZNA