Teatralny weekend w Ropicy Polskiej


"W świecie baśni Braci Grimm" - tak brzmiało motto warsztatów teatralnych zorganizowanych dla uczniów ze szkół realizujących projekt „Szkoły: Partnerzy Przyszłości” w Polsce.

Pierwsze warsztaty odbyły się w Zespole Szkole w Ropicy Polskiej. Przez cztery dni gościliśmy uczniów ze szkoły partnerskiej z Przeworska, którzy wraz z nami kształcili swoje umiejętności teatralne pod okiem pedagoga teatralnego, reżysera, aktora, pisarza Jörga Isermeyera. To właśnie Baśnie Braci Grimm stały się stały się materiałem naszych sztuk teatralnych, które zagrane zostaną w języku niemieckim. Jörg pracował z uczniami z wielką fantazją i zapałem, dbałością o najdrobniejsze szczegóły, zaskakiwał oryginalnymi pomysłami, jednak ostatecznie to uczniowie są autorami scenariusza nowoczesnej wersji Kopciuszka. Przed nami dwa miesiące żmudnej pracy nad przedstawieniem, którego premiera odbędzie się na scenie w Warszawie, gdzie obejrzymy również efekty pracy kolegów aktorów ze szkół Pasch z Przeworski, Warszawy, Stadnickiej Woli, Olsztyna, Lublina, Białegostoku oraz TrąbekWielkich.

Warsztaty teatralne są jednym z wielu projektów regionalnych realizowanych w 2012 roku przez szkoły uczestniczące w inicjatywie „PASCH- Szkoły: Partnerzy Przyszłości”. 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03