Moje stypendium językowe
w Birklehof w Niemczech!

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Szkoły: Partnerzy Przyszłości" miałam możliwość uczestniczenia w 3-tygodniowym stypendium językowym w Birklehof w Niemczech. Birklehof leży w południowo zachodniej części Niemiec.
Przez równe trzy tygodnie uczęszczałam na zajęcia, gdzie poszerzałam swoją widzę. Podczas obozu poznałam wielu wspaniałych ludzi z różnych krajów, ponieważ na stypendium przyjechały osoby z 27 państw. Spędziłam z nimi bardzo dużo wspaniałego czasu.
Zobaczyłam wiele ciekawych miast, a także muzeów, które bardzo mi się spodobały. Jednym nich było Museum Mercedes Benz. Wszyscy byli nim zachwyceni. Po zajęciach w szkole mieliśmy bardzo dużo czasu wolnego, jednak nie było czasu na nudę. Mogliśmy jeździć na rowerach, chodzić do miasta na zakupy, iść nad jezioro. Każdy znalazł coś dla siebie. Odbyły się także dyskoteki, podczas których każdy bawił się wspaniale. W drugim tygodniu każdego ogarnął stres, ponieważ pisaliśmy testy. Jednak, gry ukazały się wyniki wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na zakończenie mieliśmy zorganizowane przedstawianie projektów, które realizowaliśmy podczas pobytu w Birklehof.
Wszyscy wypadli bardzo dobrze. Odbyła się także dyskoteka. Jednak nie zabrakło też łez, ponieważ był to cudowny czas spędzony z tak wspaniałymi ludźmi. To stypendium pozwoliło mi poszerzyć swoją wiedzę nawet nie poprzez samą naukę ale także poprzez rozmowę z ludźmi, bo jednak dzielił nas język i musieliśmy sobie jakoś radzić. Nauczyłam się różnych nowych rzeczy, które są bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że kiedyś wykorzystam moją nową wiedzę, a na pewno będę miała taką możliwość.
Angelika Gryboś 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03