Uczymy się języka niemieckiego
na stadionie Schalke!
Entdeckungsreise „auf Schalke“.

Końcem września grupa uczniów Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej oraz uczniowie szkoły partnerskiej Gesamtschule Horst Gelsenkirchen wzięła udział w 3 – dniowych warsztatach „Schalke uczy“ na stadionie Schalke w Gelsenkirchen.

Projekt rozpoczął się zwiedzaniem obiektu stadionu oraz Muzeum Schalke, młodzież zapoznała się z historią Klubu FC Schalke, odkryła bliskie jego powiązania z naszą Ojczyzną, a to za sprawą czterech byłych piłkarzy tego Klubu z Polski.

W kolejnych dniach moderatorzy prowadzili różnorodne gry zapoznawcze, integracyjne, budujące zaufanie grupy. Nie zabrakło również zabaw ruchowych na murawie stadionu.
Młodzież grała w piłkę i inne gry drużynowe, stawiając sobie wspólne cele - dążyła do ich osiągnięcia. Największym hitem projektu było wspólne wieczorne kibicowanie podczas meczu SO4 przeciwko Mainz na stadionie wypełnionym po brzegi 60 000 zagorzałych fanów FC Schalke. Mecz zakończył się naturalnie sukcesem Klubu.

Na zakończenie projektu „Schalke uczy” grupa polsko-niemieckiej młodzieży podsumowała dotychczasowe wspólne działania, które rozpoczęły się jeszcze dwa miesiące temu w Ropicy Polskiej podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, a zakończyły na arenie Veltins w Gelsenkirchen. 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03