„Młodzi Studenci”
- wizyta na Politechnice Krakowskiej


Dnia 6 lutego 2012 roku młodzież w ramach realizowanego projektu „Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informatycznych” wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych i wykładach na Politechnice Krakowskiej. Na własnej skórze mogli doświadczyć, tego, czego na co dzień doświadczają studenci. Program wizyty dla każdej z grup matematycznej, chemicznej i fizycznej był bardzo atrakcyjny i urozmaicony.


Młodzież pracując w grupach wykonywała różnorodne doświadczenia w specjalistycznych laboratoriach. Praca nad danym zagadnieniem wymagała od uczestników wykorzystania zdobytej wiedzy szkolnej w praktyce, umiejętności wyciągania wniosków, ale także dokładności. Interesującą formą zajęć były też wykłady dla każdej z grup połączone z pokazem doświadczeń, podczas których każdy uczeń zajmując miejsce na auli mógł się poczuć jak prawdziwy student słuchając wywodów prowadzących będących specjalistami w tym zakresie. Wszyscy otrzymali też specjalne materiały do zajęć przygotowane przez prowadzących zajęcia.


Podczas pobytu na uczelni młodzież zdobyła nową wiedzę i szereg umiejętności. Wyjazd na uczelnię to dla każdego z nich niezapomniane przeżycie, ale i mile spędzony czas.
 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03