VIII Powiatowe Dyktando dla Gimnazjów
w Zespole Szkół w Kobylance


Dnia 22.11.2011 roku odbyło się w Zespole Szkół w Kobylance VIII Powiatowe Dyktando
dla Gimnazjów.

Z piekielnie trudnym tekstem dyktanda pod tytułem: „Przyjęcie” zmagali się szkolni mistrzowie ortografii powiatu gorlickiego.
Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele naszego Zespołu Szkół w składzie: szkolny mistrz ortografii Tomasz Tabor (klasa I Gimnazjum) i wicemistrz Dominik Szura (klasa IIIa Gimnazjum).

Na tle uczestników tegorocznego powiatowego dyktanda nasi najlepiej piszący ortograficznie mistrzowie zaprezentowali się rewelacyjnie. Dominik Szura stanął „na podium” – zdobywając III miejsce, uzyskał tytuł „II Wicemistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego”.

Pytany po zmaganiach konkursowych o trudność dyktanda odpowiadał żartobliwie: „Jeśli ja byłem je w stanie napisać – to musiało być banalne!”. Co trzeba jeszcze podkreślić, w czołówce, niestety nie nagrodzonej, znalazł się Tomasz Tabor – ubiegłoroczny mistrz powiatowego dyktanda dla Szkół Podstawowych.

Również dnia 29.11.2011 roku szkolni mistrzowie ortografii w obrębie szkół podstawowych zmagali się z VI Powiatowym Dyktandem dla Szkół Podstawowych. Nasz Zespół Szkół był organizatorem dyktanda z tego względu, że ubiegłoroczne dyktando pokonał najlepiej nasz uczeń Tomasz Tabor. Na uczniów czyhało wiele ortograficznych pułapek, ale najlepiej sobie z nimi poradziła Hanna Smołkowicz, jednocześnie zdobywając tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego”. Odbierając nagrodę, była pod wielkim wrażeniem, a zarazem wzruszeniem, mówiąc, że tak wielkiego wyróżnienia się nie spodziewała.

Mistrzom w pisaniu ortograficznym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

***

Po za konkursami ortograficznymi nasza szkoła brała udział w innym konkursie na płaszczyźnie humanistycznej – w XXX Gorlickim Konkursie Poezji Jednego Wiersza organizowany przez Gorlickie Centrum Kultury. Uczniowie z naszego Zespołu Szkół wzięli w nim udział w dwóch kategoriach: dla klas IV-VI SP i dla Gimnazjów. Szkołę Podstawową reprezentowały uczennice: Anna Żelazny (klasa IV), Martyna Wiencko (klasa IV), Patrycja Janik (klasa V) i Sylwia Podsadowska (klasa VI) pod kierunkiem pani mgr Doroty Stawiarz. Swoje wiersze wyrecytowali na gorlickiej scenie 22 listopada.

Dzień później swój recytatorski talent prezentowała szkoła gimnazjalna. Z klas gimnazjalnych naszą szkołę reprezentowali: Dominik Szura (klasa IIIa Gimnazjum), Klaudia Zięba (klasa IIIa Gimnazjum), Przemysław Piecuch (klasa I gimnazjum) i Natalia Kwaśniak (klasa I gimnazjum) przygotowywani pod kierunkiem pani mgr Bożeny Tumidajewicz. Warto podkreślić, ze uczeń Dominik Szura został wyróżnionym w swej recytacji wiersza Czesława Miłosza pod tytułem „Który skrzywdziłeś”.

Wyróżnionemu i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03