Święto Edukacji Narodowej 2012
w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej


Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia w każdej szkole pada wiele ciepłych słów oraz życzeń. Przeżywane wówczas chwile uśmiechu i wzruszeń na długo zapadają w pamięci każdego nauczyciela.

W naszej szkole święto to odbyło się dnia 16.10.2012r., zostało uczczone uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani Marty Kmak i pani Beaty Steć. Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się od przedstawienia przez uczniów programu artystycznego, w którym dedykowali oni wiersze nauczycielom.
Aby uświetnić tegoroczny Dzień Nauczyciela postanowiliśmy przeprowadzić anonimowe głosowanie, w którym uczniowie naszej szkoły głosowali na nauczycieli w różnych kategoriach:

- UŚMIECH ROKU – to nauczyciel, który wciąż chodzi rozradowany i zaraża uczniów dobrym nastrojem. W tej kategorii wygrała Pani Agnieszka Mazur.

- PASTERZ ZABŁĄKANYCH OWIECZEK – to nauczyciel, który stanowi prawdziwą bratnią duszę. W tej kategorii zwyciężył ks. Stanisław Makowiecki.

- Kajet kontrol - Nauczycielka, która została wybrana najbardziej zawziętym kontrolerem zeszytów to Pani Teresa Szarowicz.

- SOKOLE OKO – to nauczyciel, który wszystko widzi, u niego nie ma szans na ściąganie. W tej kategorii wygrała Pani Beata Steć.

- ROMANTYCZNA DUSZA – to nauczyciel, który często buja w obłokach i chodzi zamyślony. W tej kategorii wygrał Pan Arkadiusz Kapłon.

- BELFER ROKU 2012/2013 musi odznaczać się wszystkimi cechami wymienionymi wcześniej. Zabawny, roześmiany, dobrze wyglądający, ale również taki, który potrafi trzymać dyscyplinę. W tej kategorii wygrał Pan Grzegorz Mazur.

Wszystkim nauczycielom gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

Opracowanie: Joanna Niemiec 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03