Podróż z miejskimi Muzykantami z Bremy

Baśniowe spotkania z Zespole Szkół w Ropicy Polskiej Animacja językowa

Z okazji dwusetnej rocznicy pierwszego wydania „ Baśni dla dzieci i domu” braci Grimm Instytut Goethego w Krakowie przygotował szereg imprez, m.in. „Baśniowe spotkania”.

We wrześniu przedstawicielka BremerLeseLust (Radość Czytania Miasta Bremy) i autorka książek dla dzieci, Ulrike Hövelmann, odwiedzała szkoły Polski Południowej, w tym Zespół Szkół w Ropicy Polskiej.
Autorka zaprosiła uczniów w baśniowy świat za pomocą animacji językowych i wspólnego koncertu.

BremerLeseLust to wspólna inicjatywa społeczności Bremy i całego szeregu instytucji w tym mieście (m.in. Biblioteki Miejskiej w Bremie, Fundacji Literackiej i Izby Handlowej w Bremie), w ramach której organizowane są liczne imprezy promujące czytanie oraz najbardziej znanych bohaterów miasta Bremy czyli Miejskich Muzykantów z Bremy. Ta akcja społeczna zapoczątkowana dziewięć lat temu zyskała już międzynarodową sławę, a w 2006 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej inicjatywy wspierającej czytelnictwo w Niemczech.

Ulrike Hövelmann zaprosiła dzieci uczące się języka niemieckiego z naszej szkoły oraz zaproszonych uczniów Gminy Gorlice do wspólnej podróży ze słynnymi Muzykantami z Bremy. Muzykanci odwiedzili niemiecki szlak bajek, gdzie spróbowali obudzić Śpiącą Królewnę ze snu, zachwycili się elegancją Kota w Butach, znaleźli wspaniałych kompanów w Siedmiu Krasnoludkach i Królewnie Śnieżce oraz odkryli, co się rozgrywa w kuluarach klubu piłkarskiego Werder Bremen.
Uczniowie wzięli udział w różnych konkursach i zabawach otrzymując ciekawe nagrody związane z postaciami Muzykantów z Bremy.
Dziękujemy! 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03