Warsztaty Gazety Online w Berlinie


W dniach 23-28.04 2012r byłyśmy w Berlinie na warsztatach z Gazety Online.
Gdy po męczącej podróży dotarłyśmy na miejsce byłyśmy ucieszone, że w końcu odpoczniemy. Po przyjeździe zostałyśmy przywitane przez głównych ogranizatorów warsztatów, a także poznałyśmy obcokrajowców, z którymi mieszkałyśmy w pokojach.


Na następny dzień odbyły się pierwsze, integracyjne zajęcia. Wszystko było bardzo ciekawe. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę do Potsdamu, jednak pogoda nie za bardzo nam sprzyjała. Wieczorem odbyło się spotkanie wszystkich osób, na którym uczestnicy z każdego kraju opowiadali o smakołykach, które przywieźli ze sobą.


Na koniec wszyscy próbowali różnych pyszności, a następnie udali się z pełnymi brzuchami do swoich pokojów. We środę na zajęciach robiliśmy krótkie filmiki ze zdjęć, które mieliśmy zabrać ze sobą do Berlina. Po południu byliśmy w niemieckim parlamencie- Reichstag, gdzie mogliśmy podziwiać piękne widoki z kopuły, która tam się znajdowała.


W czwartek zajęcia trwały krótko, ponieważ każda grupa miała jakieś zadanie do wykonania. My musiałyśmy przeprowadzić wywiad w ogrodzie Comenius.
Było bardzo ciekawie i szybko uwinęłyśmy się z tym zadaniem. Wieczorem wybraliśmy się wszyscy na wieżę telewizyjną- Fernsehturm, z której mogliśmy podziwiać widoki na cały Berlin. Nie spodziewałyśmy się , że miasto to jest tak piękne nocą!


W piątek na zajęciach montowaliśmy film ze zdjęć, które zrobiliśmy na wywiadach. Po południu mieliśmy trochę czasu by zrobić niewielkie zakupy, a wieczorem udaliśmy się na pożegnalny wieczór nad jeziorem. Każdy bawił się bardzo dobrze.
W sobotę niestety musiałyśmy się pożegnać ze wszystkimi na koniec tego cudownego pobytu.


Bardzo mile wspominamy ten wyjzd i z chęcią byśmy tam wróciły. 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”


 Kontakt
an image
Zespół Szkół
w Ropicy Polskiej

38-300 Gorlice
Ropica Polska 70
Email: zes11@op.pl

Telefon: (0-18) 352 67 03
Fax: (0-18) 352 67 03