ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI
Co warto przeczytać, obejrzeć?
Zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej!


Aktualności biblioteczne 2016/2017Magiczne Drzewo - Andrzej Maleszka

Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog.Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych czytelników biblioteka szkolna oferuje atrakcyjne pozycje książkowe o tematyce fantastyczno-przygodowej, obyczajowej - "Papierowe miasta" John Green,
"Droga do raju" Paullina Simons
przygodowo-sensacyjnej - "ITCH" Simon Mayo
fantazy - "Tunel strachu" Caroline Green, trylogia "Igrzyska śmierci",
a także opowiadania fantastyczno-realistyczne dla dzieci - "Magiczny konik" Sue Bentley, "Kraina Lodu - Siostra taka jak ja."

Warto przeczytać książkę "Asiunia" poruszającą dramatyczne losy 5 - letniej dziewczynki w czasie II wojny światowej.Oferta dla rodziców i nauczycieli
Książki "Dysleksja rozwojowa - najważniejsze problemy" pod red Grażyny Krasowicz-Krupa, " 100 i więcej pomysłów jak pomóc dziecku z dysleksją " Gavin Reid z pewnością okażą się pomocne podczas pracy z dziećmi z dysleksją.

Inne propozycje

"Trening twórczości", Jarosław Orzechowski,

"Bajki terapeutyczne na dobry dzień i lepsze jeszcze jutro", Barbara Stańczuk,

"Bajkoterapia - czyli bajki pomagajki dla dużych i małych",

"Jak mówić do dzieci żeby nas słuchały".Biblioteka oferuje atrakcyjne czasopisma dla młodzieży: "Victor - Junior", "Victor - Gimnazjalista", "Młody Technik", "National Geographic", oraz czasopismo dla nauczycieli "Życie szkoły". Zapraszamy do czytelni i szkolnej biblioteki.

Archiwum

BIBLIOTEKA - CZYTELNIA - INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

BIBLIOTEKA CZYNNA:
Poniedziałek 9:40-14:00
Wtorek 9:40-14:50
Środa 9:40-14:00
Czwartek 8:00-10:30

 

mgr Maria Wilk

“

 

“ Wychowanie jest spotkaniem osób mistrza i ucznia, 
ich wspólne wędrówki ku prawdzie, dobru i pięknu.”